X

Статті

Важливість ультразвукової чистки зубів.

Не рідко до нас в клініку звертаються власники з кішками та собаками, котрі відмовляються від корму, стають пригніченими, з ротової порожнини чутно неприємний запах.  І в більшості випадків, при проведенні огляду ротової порожнини, помітні чималі відкладення зубного каменю, що призводить також і до запалення ясен, появи кровоточивості, неприємних больових відчуттів, при яких тварині боляче пережовувати корм. Причиною неприємного запаху з ротової порожнини є накопичення під каменем патогенних мікроорганізмів. В подальшому це призводить до руйнування і випадіння зубів, виснаження тварини і відповіддю організму у вигляді поганого самопочуття, захворювань шлунково-кишкового тракту та інших патологій.

Чому утворюється зубний камінь?

Утворення зубного каменю залежить від складу слини, наявності запальних процесів в ротовій порожнині, характеру і складу корму. У порожнині рота існують сотні різновидів бактерій.  У зв’язку із незадовільною гігієною ротової порожнини, порушується рівновага  між мікрофлорою РП і реакцією організму на бактеріальне вогнище.  Спочатку, у процесі життєдіяльності, у тварини з’являється м’який наліт на зубах – це і є початок утворення зубного каменю, з часом, цього нальоту стає більше (особливо у приясневій зоні зуба), він стає твердим, відбувається поступовий тиск на край ясна, руйнується зв'язок між емаллю і внутрішнім слизовим шаром краю ясна.

Також виявлено генетичну схильність тварин: група ризику – карликові породи собак: йоркширські тер’єри, той-тер’єри, чіхуахуа, болонки, а також кокери спаніелі. У кішок дане захворювання найчастіше зустрічається у персів, екзотів, британців, скотіш-фолдів.

Щоб призупинити процес утворення зубного каменю і звести його до мінімуму, власникам тварин рекомендовано з профілактичною метою слідкувати за гігієною ротової порожнини тварини. Гігієнічні заходи включають в себе: чистку зубів спеціальною пастою для тварин спецщіткою 2-3 рази на тиждень,  слідкувати за наявністю в раціоні не тільки м’якого корму, а й твердого (сухого), раз в пів року проводити регулярний профілактичний огляд у ветеринарного лікаря.

Всі ці дії сприяють благоприємному прогнозу – профілактиці і попередженню парадонтиту, зубного каменю та інших захворювань ротової порожнини тварин.

Із впевненістю можна зробити висновок, що ультразвукова чистка зубів – не примха лікарів, а необхідність для тварин, котрі страждають відкладеннями зубного каменю.

У нас в клініці чистку проводять під седацією (це не наркоз), якщо тварина агресивна. Попередньо, ми оцінюємо стан тварини,  і тільки потім приймається рішення про можливість його седатувати. В загальному, процедура являється цілком безпечною для організму тварини.

Бажаємо здоров’я Вам і вашим улюбленцям!

                     автор статті лікар ветеринарної медецини Хоменко Олена Леонідівна